LISTWY WYKOŃCZENIOWE – ŁĄCZĄCE

//LISTWY WYKOŃCZENIOWE – ŁĄCZĄCE

LISTWY WYKOŃCZENIOWE – ŁĄCZĄCE

LISTWY WYKOŃCZENIOWE – ŁĄCZĄCE

   W ofercie Edomo znajdziecie Państwo listwy wykończeniowe – łączące tzw progowe. Listwy wykończeniowe łączące tzw listwy progowe służą do połączenia dwóch tych samych lub różnych rodzajów podłogi jak na przykład panele podłogowe czy panele podłogowe z płytkami ceramicznymi. Edomo wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom cały czas poszerza ofertę listw łączących o kolejne kolory czy profile. W chwili obecnej posiadamy w stałej ofercie ponad sto rodzajów listw wykończeniowych progowych. Najczęściej listwy łączące są wyprodukowane z aluminium, które w 100% sprawdza się jako materiał do listw progowych. Część profili listw łączących zwłaszcza płaskich jest produkowanych także z PCV. Jeżeli chodzi o wykończenie list progowych to w zależności od potrzeb możemy stosować listwy anodowane lub okleinowane okleiną PCV.

LISTWY PROGOWE

    Szeroki zakres dostępnych profili pozwala dostosować profil listwy łączącej do naszych potrzeb. Szczególne wyzwanie stanowi niwelacja różnic wysokości łączących się dwóch powierzchni podłogi. Z taką sytuacją mamy często do czynienia w przypadku listw progowych w miejscu gdzie musimy połączyć starą i nową podłogę o różnych wysokościach. W takich sytuacjach mają zastosowanie specjalne listwy progowe niwelacyjne o półokrągłym kształcie. Listwa taka może zniwelować do 4 mm różnicy wysokości podłogi.

LISTWY ŁĄCZĄCE

   Ważnym elementem montowanych podłóg jest ich wykończenie w miejscach gdzie łączą się one z innymi podłogami szczególnie w miejscach gdzie stykają się się one z podłogami innego rodzaju. Tutaj do dyspozycji mamy wiele rodzajów listw łączących. Standardem są już listwy łączące dwie podłogi w miejscach gdzie łączenie idzie po łuku.

LISTWA ŁĄCZĄCA PANELE PODŁOGOWE Z PŁYTKAMI

   Najczęściej zadawanym pytaniem jest jak wykończyć łączenia podłogi pływającej np. panele podłogowego z płytka ceramiczną. Tutaj także producenci listw wykończeniowych łączących mają sporą ofertę kolorów i profili do wyboru. Także długość takich elementów ma znaczenie.

Wszystkie te rozwiązania znajdziecie Państwo u nas w Edomo w Zielonej Górze na ul. Krętej 5.

2018-07-05T13:22:52+00:00 lipiec 5th, 2018|0 Comments

Leave A Comment